ΥΠΕΠΘ.- ΠΕΡ. Δ/ΝΣΗ Π. & Δ. ΕΚΠ/ΣΗΣ ΔΥΤΙΚΗΣ  ΕΛΛΑΔΑΣ

ΑΘΛΗΤΙΚΑ
ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΙΚΑ                    ΚΟΙΝΩΝΩΙΚΑ
ΑΝΕΚΔΟΤΑ ΣΠΑΖΟΚΕΦΑΛΙΕΣ

Στα πλαίσια του προγράμματος της Ευέλικτης ζώνης που εφαρμόζεται στο Σχολείο μας, οι μικροί μαθητές των τμημάτων ΣΤκαι Στ2 προχωρούν στην έκδοση σχολικής εφημερίδα με τίτλο: " ΜΑΘΗΤΕΣ ΕΝ ΔΡΑΣΕΙ"

ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ
ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ                  ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ
ΣΥΝΤΑΓΕΣ                 ΛΥΣΕΙΣ

• Η εφημερίδα δημοσιεύεται στη ιστοσελίδα του 25ου Δημοτικού Σχολείου Πατρών.
  • Θα χαρούμε πολύ να επικοινωνήστε μαζί μας και να μας στείλετε τυχόν προτάσεις ιδέες και παρατηρήσεις τόσο για την ιστοσελίδα όσο και για τη μικρή μας εφημερίδα.

Τα κείμενα των μαθητών δημιουργούνται εξ' ολοκλήρου ηλεκτρονικά μέσω του προγράμματος «Χρήση των wikis ως ένα εργαλείο που υποστηρίζει τη συνεργατική εξ αποστάσεως μάθηση στο πλαίσιο της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης. Μελέτη περίπτωσης σε μαθητές Στ’ Δημοτικού του 25ου Δημοτικού Σχολείου Πατρών»,  στην ιστοσελίδα http://25dimpatrasnewspaper.pbworks.com/ Στη συνέχεια αφού ολοκληρωθούν, μεταφέρονται και δημοσιεύονται στην ιστοσελίδα του Σχολείου.

Καλή σας διασκέδαση.

Σχεδίαση Ιστοσελίδας :  Φίλιας Ανδρέας